Samedino Chihuahua

Od lat zajmujemy się hodowlą psów Chihuahua. Nasze psy idealnie sprawdzą się na wystawy psów, wszystkie mają rodowody i sprawdzonych, przebadanych rodziców.

Czy występuje chihuahua liliowa?

Czy występuje chihuahua liliowa?

Ogólna nazwa liliowego Chihuahua to Isabella. Kolor ten jest wynikiem działania dwóch genów, jednego czekoladowego, drugiego rozcieńczonego. Na przykład, jeśli czarny pies ma gen czekolady, jego szczenię będzie niebieskie. Jeśli gen czekolady jest obecny, niebieska suka będzie miała jasny liliowy kolor. Inne rasy, u których występują liliowe psy, to weimerany i „srebrne” labradory. Również niektóre Chesapeake Bay retrievery mają taką samą genetykę. Chihuahua to delikatne psy.

liliowe chihuahua

Chihuahua występują w wielu kolorach. Najbardziej rzadkim i charakterystycznym z nich jest liliowy. Liliowy jest bardzo rzadkim kolorem i można go również określić jako taki sam odcień jak czekolada lub czerwień. Kolor liliowy wywodzi się z dwóch różnych wariantów genetycznych. Jeden z nich ma biały kolor główny, a drugi jest odcieniem niebieskiego ze srebrnymi lub czerwonymi refleksami.
umaszczenie liliowe chihuahua

Istnieją dwa podstawowe typy umaszczenia chihuahua. Pierwszy z nich to klasyczny kolor czekoladowy, który jest rozcieńczonym odcieniem brązu. Drugim typem jest kolor liliowy, który jest rozcieńczoną wersją koloru czekoladowego. Obie odmiany kolorystyczne mogą być na swój sposób piękne, ale nie są takie same. Liliowe chihuahuy są nieco rzadsze.

liliowe oczy chihuahua

Kolor liliowy jest rozcieńczoną formą koloru brązowego. Sierść liliowego psa jest zwykle pokryta małymi, białawymi włoskami, a nie tradycyjnymi czarnymi i brązowymi. W przeciwieństwie do wielu innych psów, szczenięta chihuahua mogą mieć różne kolory oczu. Oczy szczeniąt zmieniają kolor między dziewiątym a szesnastym tygodniem życia, ale zazwyczaj są jasnoniebieskie.
poduszki łap chihuahua liliowe

Kolor opuszek łap Twojego liliowego chihuahua nie zawsze odpowiada kolorowi jego paznokci. Niektóre psy mają różowe opuszki i przeważnie białe paznokcie, i odwrotnie. W takim przypadku lepiej jest stosować naturalne środki, takie jak ziołowy pedicure. Unikaj stosowania balsamów, ponieważ zatykają one opuszki i uniemożliwiają prawidłową wentylację. Nie martw się jednak, istnieje wiele naturalnych środków do pielęgnacji łap psa.

Przeczytaj:  Jakie legowisko dla chihuahua?

liliowy nos chihuahua

Kolor liliowy u chihuahua nie jest pastelowym fioletem, ale odmianą bogatego brązu. Czekoladowe umaszczenie nie jest rzadkością, od bogatego mahoniowego odcienia po głęboką czerń. Może być również rozcieńczone do odcienia szarości. Aby uzyskać takie umaszczenie, jedno z rodziców musi mieć rozcieńczony gen u drugiego.
kolor liliowy chihuahua

Kolor liliowy chihuahua nie jest pastelowym fioletem, ale raczej odmianą bogatego brązu. Czekoladowe umaszczenie również nie jest rzadkością i waha się od bogatego mahoniowego odcienia do niemal czarnego. Często jednak barwa ta jest rozcieńczana do odcienia szarości. Liliowe chihuahua muszą mieć rozcieńczony jeden z genów rodzicielskich, aby rozwinąć ten kolor.

Liliowa chihuahua

Co to jest liliowy Chihuahua? Termin „liliowy” jest czasem mylony z „niebieskim”. W rzeczywistości istnieją dwa różne rodzaje liliowego koloru. Liliowe nie są fioletowe; mają brązowy kolor z niebieskimi lub zielonymi refleksami. Niektóre z nich mają niebieskie oczy, ale są one niezwykle rzadkie.Podobne