Samedino Chihuahua

Od lat zajmujemy się hodowlą psów Chihuahua. Nasze psy idealnie sprawdzą się na wystawy psów, wszystkie mają rodowody i sprawdzonych, przebadanych rodziców.

Czy chihuahua szara lubi zimę?

Czy chihuahua szara lubi zimę?

Poniżej znajduje się krótka informacja na temat tolerancji zimna przez szarego chihuahua. Nie powinno być przesadnie zimno, ale powinno być wystarczająco chłodno, aby można było chodzić. Niskie temperatury mogą zniechęcić Twojego Chihuahua do spacerów, co jest złą wiadomością zarówno dla Ciebie, jak i Twojego pupila. Możesz pomóc swojemu psu, stosując się do poniższych wskazówek.

Rasy

Chihuahua szara i niebieska to jedna z niewielu ras psów, które lubią zimę! Dzieje się tak dzięki recesywnemu genowi rozcieńczenia, który powoduje rozjaśnienie koloru brązowego do niebieskiego. Niebieski kolor może być obecny na klatce piersiowej, łapach i w oczach. Nie jest to jednak częste zjawisko. Oba kolory mogą być dziedziczone po różnych rodzicach.

Umaszczenie

Szare chihuahua lubią lub powinny lubić nosić płaszcz zimowy. Ogólnie rzecz biorąc, lepiej znoszą one mroźne warunki niż większe psy. Psy mogą być jednak uczulone na niektóre rodzaje tkanin lub detergentów. Aby zapewnić swojemu pupilowi komfort, ogranicz aktywność na zewnątrz do około 15 minut jednorazowo. Poniżej przedstawiamy kilka kurtek, które mogą spodobać się Twojemu psu.

Tolerancja na zimno

W przeciwieństwie do innych ras psów, szary Chihuahua nie jest dobrze przystosowany do niskich temperatur. Dzieje się tak dlatego, że chihuahua nie ma odpowiedniej ochrony przed zamarzaniem. W ciągu dnia jego temperatura utrzymuje się na względnie stałym poziomie, ale w nocy gwałtownie spada. Dlatego konieczne jest, aby właściciele zapewniali swoim zwierzętom dodatkowe ciepło, kiedy jest zimno lub mokro. Właściciele mogą również sprawić, że buda zwierzęcia będzie cieplejsza, dodając więcej ściółki i ustawiając ją w bardziej przestronnym miejscu. Buda powinna być wyposażona w odpowiednią wentylację.

Socjalizacja

Wczesny okres życia chihuahua jest szczególnie ważny dla jego socjalizacji. Socjalizacja szczeniąt obejmuje kontakt z niezliczoną liczbą przedmiotów bez celowego szkolenia. Pierwsze trzy lub cztery miesiące to najbardziej podatny na wpływy okres socjalizacji, dlatego bardzo ważne jest rozpoczęcie szkolenia szczeniaka w tym wieku. Powinieneś także ograniczyć kontakt z dużymi, agresywnymi psami oraz centrami handlowymi i festynami na świeżym powietrzu. Jeśli jednak nie możesz uniknąć tych sytuacji, powinieneś zabierać swojego Chihuahua na spacery, podczas których może spotkać inne psy i ludzi.

Przeczytaj:  Dobieranie szelek dla chihuahua

Mistyczne moce

Mistyczne moce Chihuahua przypominają nam, aby zawsze podążać za głosem serca. Nawet jeśli droga jest głupia, kierunek zawsze doprowadzi nas do sukcesu. Chihuahuy mają silne poczucie lojalności i ochrony. Rasa ta jest również wspaniałym towarzyszem i dobrze współzawodniczy z innymi psami. Uważa się, że przodkowie chihuahua są potomkami starożytnej meksykańskiej rasy znanej jako Techichi. Cywilizacja Azteków wierzyła, że rasa Techichi posiadała mistyczne moce i była odpowiedzialna za odprowadzanie dusz do podziemi.

Podszewki Sherpa

Właściciele psów, którzy chcą, aby ich szaremu Chihuahua było ciepło tej zimy, mogą rozważyć zakup płaszcza dla psa z podszewką z materiału Sherpa. Tkanina Sherpa przypomina skórę owczą i jest zazwyczaj używana jako miękka podszewka. Inną opcją jest polar, który znany jest z puszystych drzemek. Polar jest szczotkowany z jednej strony, tworząc pluszową okrywę. Większość tkanin polarowych jest wytwarzana z PET, a włókna naturalne są droższe od syntetycznych.

Ograniczenie temperatury

Chihuahua szara nie toleruje temperatur poniżej 4 stopni Celsjusza, czyli 40 stopni Fahrenheita. Kiedy temperatura spada poniżej tych granic, należy wprowadzić chihuahuę do środka i okryć ją swetrami i kocami. Rasa ta notorycznie ma trudności z regulacją temperatury ciała, a wystawienie jej na działanie skrajnie niskich temperatur może spowodować problemy z oddychaniem, które mogą być śmiertelne.

Podobne