Samedino Chihuahua

Od lat zajmujemy się hodowlą psów Chihuahua. Nasze psy idealnie sprawdzą się na wystawy psów, wszystkie mają rodowody i sprawdzonych, przebadanych rodziców.

Czy można wystawiać psa chihuahua na wystawach psów?

Czy można wystawiać psa chihuahua na wystawach psów?

Chociaż chihuahua są małe i nie mają wielu cech idealnych do wystawiania, mogą być wspaniałymi zwierzętami rodzinnymi. Są bardzo lojalne i dobrze dogadują się z dziećmi, ale mają też tendencję do zapadania na choroby oczu i infekcje. Jeśli myślisz o wystawianiu swojego psa na wystawach, oto kilka wskazówek:

Chihuahua są małe

Chociaż chihuahua to najmniejsze psy na świecie, mają wielką osobowość. Chihuahua są figlarne i lubią spędzać czas ze swoimi ludźmi. Są na tyle małe, że łatwo je przeoczyć w gospodarstwie domowym, ale są tak figlarne, że potrafią nawiązać intensywną więź z jedną osobą. Kontrolowanie jednego psa ma kluczowe znaczenie. Nadmierne pobłażanie może doprowadzić do tego, że chihuahua będzie zbyt wymagający.
są lojalne wobec swoich właścicieli

Amerykański Kennel Club uznaje Chihuahua za rasę psów. Ta mała rasa psów jest znana ze swojej wielkiej osobowości, lojalności i poczucia pewności siebie. Jest to dumna rasa, znana z tego, że jest bardzo lojalna i odważna, i może stawić czoła psom nawet dziesięć razy większym od niej.
są podatne na urazy i infekcje oczu

U psów rasy chihuahua mogą wystąpić problemy z oczami, w tym zapalenie spojówek, czyli stan zapalny przedniej części twardówki (białej części oka). Może być ono wywołane przez infekcję lub przedmiot, który dostał się do oka. Może być także objawem innego schorzenia, np. dymu tytoniowego lub alergii.

Dobrze dogadują się z dziećmi

Chihuahua uwielbiają przebywać w pobliżu swoich ludzi i mogą być wspaniałymi zwierzętami rodzinnymi. Mimo że są małe, są bardzo figlarne i często próbują wydostać się z małej przestrzeni lub ukryć pod kocem. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary są również niezwykle ciekawskie i łatwo mogą znaleźć się w niebezpiecznych sytuacjach. Ciekawość chihuahua może doprowadzić do tego, że jeśli napotkają większego psa, mogą zostać zranione.
mają gładką sierść

Przeczytaj:  Jak uczyć zachowania psa chihuahua

Istnieją dwa rodzaje sierści u chihuahua: długowłosa i gładkowłosa. Ta druga jest gładsza, bardziej jedwabista. Ma długi ogon i jest lekko zakręcony wokół głowy. Oba typy mogą być wystawiane na wystawach psów. Psy długowłose mogą być wystawiane na wystawach, natomiast psy o gładkim umaszczeniu zazwyczaj lepiej nadają się do domów, w których nie ma dzieci.
mają jasne oczy

Psy rasy chihuahua są czasami nazywane „chihuahua” ze względu na kolor ich oczu. Psy o jasnym umaszczeniu mają jasne oczy, natomiast psy o ciemnym umaszczeniu mają ciemne oczy. Wystawy psów wyróżniają psy chihuahua o jasnych oczach, a sędziowie przyznają punkty za ich dobry wygląd na wystawach.

Podobne