Samedino Chihuahua

Od lat zajmujemy się hodowlą psów Chihuahua. Nasze psy idealnie sprawdzą się na wystawy psów, wszystkie mają rodowody i sprawdzonych, przebadanych rodziców.

Czy pies chihuahua lubi dzieci?

Czy pies chihuahua lubi dzieci?

Kiedy szukasz nowego psa, możesz się zastanawiać: Czy chihuahua lubi dzieci? Czy dogaduje się z innymi zwierzętami domowymi? Czy są niebezpieczne? To tylko kilka z pytań, które warto rozważyć przed sprowadzeniem psa do domu. Ale jaki jest ich ogólny temperament? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Następnie zdecyduj, czy ten pies jest odpowiedni dla Twojej rodziny.

Czy chihuahua lubią dzieci?

Jeśli planujesz mieć dziecko, pierwszym pytaniem, jakie sobie zadasz, będzie prawdopodobnie: Czy chihuahua lubią dzieci? Chociaż można socjalizować chis z dziećmi, ważne jest, aby ograniczyć czas zabawy do około 30 minut. Dzieci są nieprzewidywalne, dlatego należy nadzorować zabawę z pupilem. Nowe ludzkie dziecko może onieśmielać chis, dlatego warto przygotować się na jego przybycie poprzez zamontowanie bramek w domu i zamknięcie drzwi.

Chociaż chihuahua są zazwyczaj przyjaźnie nastawione do dzieci, powinieneś znać ich granice. Nigdy nie ciągnij psa za ogon ani nie podkradaj się za nim podczas jedzenia. Twoje zwierzę może zareagować agresją, jeśli je zignorujesz, więc nie ignoruj go. Jeśli nie jesteś pewien, jak dziecko zareaguje na daną czynność, zapoznaj je z harmonogramem dnia psa i zakresem, w jakim może go dotykać.

Czy dobrze dogadują się z innymi zwierzętami w rodzinie?

Choć chihuahua są znane jako kochający, niezłomni towarzysze, na początku mogą być nieco nieśmiałe. Wynika to z faktu, że są to małe psy, więc mogą nie być tak onieśmielające jak większe. Niemniej jednak, gdy chihuahua zapozna się z członkami rodziny, zazwyczaj nie wykazuje agresji w stosunku do innych zwierząt domowych.

Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, chihuahua nie nadają się do domów z małymi dziećmi. Małe dzieci mogą łatwo zranić lub zadrapać psa. Na szczęście chihuahuy nie stanowią zagrożenia dla małych zwierząt domowych, o ile nie są odpowiednio szkolone. Nadal jednak warto nadzorować dzieci, gdy przebywają w pobliżu psa. W przeciwnym razie mogą one ugryźć psa, pociągnąć go za ucho lub nawet zjeść. Nigdy nie zostawiaj ich bez opieki.

Przeczytaj:  Jak leczyć kaszel u psa chihuahua

Czy są one niebezpieczne dla dzieci?

Prawda jest taka, że chihuahua mogą być kłopotliwe w pobliżu małych dzieci. Ich temperament i delikatna natura sprawiają, że mogą warczeć i gryźć małe dzieci. Jeśli jednak jesteś zdecydowany na zakup psa dla swojej rodziny, możesz podjąć pewne kroki, aby upewnić się, że Twój Chihuahua jest bezpieczny w pobliżu dzieci. Te wskazówki sprawią, że Twój nowy najlepszy przyjaciel będzie wspaniałym dodatkiem do Twojej rodziny!

Po pierwsze, jeśli planujesz zabrać swojego Chihuahua do domu z dzieckiem, powinieneś przyuczyć go, jak zachowywać się w pobliżu dzieci. Powinieneś zacząć uczyć go prostych komend tak szybko, jak to możliwe. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie ma znaczenie! Nierzadko zdarza się, że Chihuahua są agresywne w stosunku do dzieci, nawet jeśli nie jest to ich celem.

Podobne