Samedino Chihuahua

Od lat zajmujemy się hodowlą psów Chihuahua. Nasze psy idealnie sprawdzą się na wystawy psów, wszystkie mają rodowody i sprawdzonych, przebadanych rodziców.

Jak pielęgnować chihuahua krótkowłosa?

Jak pielęgnować chihuahua krótkowłosa?

Możesz się zastanawiać, jak pielęgnować chihuahua. Krótka odpowiedź jest prosta: to zwykłe szczotkowanie ich sierści. Ich miękkie, odstające włosy rosną do pełnej grubości w ciągu dwóch lat i często mają podszerstek. Ich sierść jest zazwyczaj czysta, a pielęgnacja chihuahua oznacza dbanie o to, aby wyglądała jak najlepiej! Oto kilka wskazówek, jak pielęgnować Twojego Chihuahua:

Szczotkowanie sierści chihuahua

Nie ma jednej metody prawidłowego szczotkowania sierści chihuahua. Pierwszym krokiem w prawidłowej pielęgnacji sierści jest rozpoczęcie szczotkowania od tyłu szyi i schodzenie w dół ciała. Unikaj przeciągania szczotki przez splątane włosy; zamiast tego użyj drugiej ręki do przytrzymania grzebienia. Szczotkowanie sierści chihuahua powinno trwać 10 minut.

Chihuahua długowłose mogą zrzucać więcej sierści niż krótkowłose, ale oba typy wymagają regularnego czesania, aby utrzymać jakość sierści i uniknąć matowienia. Regularne szczotkowanie zapobiega również rozwojowi łysienia, które może spowodować wyłysienie u Twojego Chihuahua. Mimo, że sierść chihuahua nie jest całkowicie ujarzmiona, łatwo jest ją doprowadzić do rozsądnej długości.

Kąpiel chihuahua

Najprostszym sposobem na utrzymanie Twojego chihuahua w czystości jest kąpanie go co najmniej raz w miesiącu. Kąpiel usunie brud, luźne włosy i sierść z powierzchni skóry psa. Pomoże to również zminimalizować ryzyko wystąpienia alergii na ludzką sierść. Chociaż codzienne kąpiele mogą być przyjemne, powinieneś starać się kąpać swojego Chihuahua tylko raz na dwa lub trzy miesiące.

Chociaż chihuahua są znane ze swoich zdolności do samooczyszczania, ważne jest, aby kąpać je co dwa miesiące. Kąpiel pomoże usunąć pchły kocie, które często znajdują się na sierści. Pamiętaj, aby nanieść szampon wokół szyi psa, aby pchły nie dostały się do jego oczu. Możesz również przecierać opuszki łap czystą szmatką, aby zapobiec podrażnieniom skóry.

Przeczytaj:  Ile powinien ważyć chihuahua szczeniak

Środki zapobiegawcze przy pielęgnacji chihuahua

Podejmowanie środków zapobiegawczych podczas pielęgnacji chihuahua jest ważną częścią posiadania psa. Dzięki temu pielęgnacja psa stanie się przyjemną czynnością zarówno dla Ciebie, jak i Twojego pupila. Chihuahua tracą sierść po urodzeniu miotu. Utrzymywanie Twojego chihuahua w czystości jest niezbędne dla jego ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Regularnie sprawdzaj uszy swojego psa, aby upewnić się, że nie mają nadmiaru włosów w uchu wewnętrznym lub woskowiny. Delikatnie wyszczotkuj nadmiar włosów wokół uszu, ale uważaj, aby nie spowodować podrażnień. Unikaj sondowania wnętrza przewodu słuchowego psa, ponieważ może to prowadzić do infekcji i urazów. Ważne jest również regularne sprawdzanie opuszek łap psa pod kątem brudu i zanieczyszczeń.

 

Podobne