Samedino Chihuahua

Od lat zajmujemy się hodowlą psów Chihuahua. Nasze psy idealnie sprawdzą się na wystawy psów, wszystkie mają rodowody i sprawdzonych, przebadanych rodziców.

Co powinien jeść pies chihuahua?

Co powinien jeść pies chihuahua?

Kwasy tłuszczowe zawarte w oleju lnianym są lepsze dla zdrowia Twojego psa rasy chihuahua niż oleje rybne, dlatego warto rozważyć stosowanie tego składnika zamiast nich. Chihuahua potrzebują kwasów tłuszczowych dla zdrowia mózgu, stawów i skóry. Karma dla psów Blue Buffalo, wiodącej marki, ma formułę dla psów o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych Omega 3 i odkostnionego kurczaka. Formuła karmy Blue Buffalo z kurczakiem zawiera więcej białka niż karmy innych marek i jest dobra dla Twojego Chihuahua.
Surowa karma dla chihuahua poprawia stan sierści i skóry

Wybór wysokiej jakości surowej karmy dla chihuahua jest bardzo ważny dla zdrowia i dobrego samopoczucia Twojego pupila. Karmy, które są najlepsze dla Twojego chihuahua, są najwyższej jakości i nie tylko poprawią stan sierści i skóry Twojego zwierzęcia, ale także wpłyną korzystnie na jego ogólny stan zdrowia. Surowe karmy są produkowane z minimalnie przetworzonych składników i są zdrowszym wyborem niż większość komercyjnych diet. Stanowią one doskonałą alternatywę dla suchej karmy dla psów, które jedzą bardziej wydajnie, jeśli kupują karmę liofilizowaną lub suchą.

Dieta surowa jest również doskonała dla starszych psów. Starsze psy mogą być również podatne na problemy ze stawami. Dolegliwości te są zazwyczaj spowodowane postępującą chorobą zwyrodnieniową stawów (DJD) oraz chorobą zwyrodnieniową stawów i nasilają się z wiekiem. Specjalne diety ruchowe zostały opracowane w celu rozwiązania tych problemów i zawierają wysokiej jakości kwasy tłuszczowe Omega-3, które łagodzą ból i koją tkanki objęte stanem zapalnym oraz bolące stawy.

Dieta z ziarnami

Dieta z dodatkiem zbóż to doskonały sposób na uzupełnienie diety Twojego Chihuahua o wysokiej jakości białko i warzywa. Chihuahua powinien otrzymywać około 40 procent dziennej dawki pokarmu z mięsa i ryb. Pamiętaj, aby trzymać się z dala od przetworzonych węglowodanów, ponieważ mogą one powodować gwałtowne wahania energii. Pełne ziarna zbóż i owoce są doskonałym źródłem węglowodanów. Pamiętaj, aby co najmniej 40% diety stanowiły warzywa, ponieważ pomogą one zapewnić psu zdrowe trawienie.

Innym wariantem bezzbożowym jest karma Nulo’s Puppy Chow, która większość białka zwierzęcego czerpie ze świeżego indyka. Formuła karmy zawiera również gwarantowane źródło wapnia i DHA, które wspierają zdrowy rozwój kości i mózgu. Eukanuba produkuje kilka bezzbożowych karm dla psów, a także formułę wspomagającą odchudzanie dla seniorów. Oba produkty zawierają zdrowe tłuszcze i białka, a ich formuła jest dostosowana do specyficznych potrzeb żywieniowych psów rasy Chihuahuas.

Przeczytaj:  Czy chihuahua szara lubi zimę?

Dieta z tradycyjnym mięsem

Wybierając posiłek dla swojego małego psa, pamiętaj, aby szukać produktów mięsnych, na których podany jest rodzaj mięsa. Produkty uboczne nie są szkodliwe dla psów, ale są to mięsa niskiej jakości, którym często brakuje składników odżywczych. Produkty mięsne oznaczone nazwą są zazwyczaj wyższej jakości i mają wyższą zawartość białka. Ważne jest również, aby szukać produktów wolnych od hormonów i antybiotyków.

Dieta dla Twojego Chihuahua powinna zawierać dużo mięsa jako głównego źródła białka. Szukaj produktów, w których rodzaj mięsa jest wymieniony na liście składników. Unikaj ogólnych nazw mięsa, ponieważ mogą one zawierać szkodliwe składniki. Całe owoce i warzywa są kolejnym doskonałym źródłem witamin i minerałów. Szukaj produktów, w których te składniki znajdują się wyżej na liście niż zboża. Są one również niezbędne dla zdrowia Twojego psa.

Częstotliwość karmienia

Jeśli chodzi o częstotliwość karmienia psa rasy chihuahua, standardowo zaleca się podawanie karmy trzy do czterech razy dziennie. W przypadku szczeniąt oznacza to karmienie ich co najmniej dwa razy dziennie, najlepiej o tej samej porze. Dorosłe Chihuahua powinny być karmione od dwóch do trzech razy dziennie, ale należy pamiętać, że niektóre rasy wymagają czterech lub więcej posiłków dziennie. Pierwszy posiłek powinien być podawany około ósmej rano, a ostatni około piątej po południu. Jeśli nie ma Cię w domu, aby nakarmić psa rasy Chihuahua, jedzenie może zostać pozostawione na zewnątrz, gdzie może się bawić, a nie zostać zjedzone. Pozostawienie karmy w misce spowoduje, że zostanie ona po prostu rozsypana.

Przeciętny pies rasy Chihuahua zjada około pół do jednej trzeciej filiżanki dziennie. Zdrowy, ośmiokilogramowy Chihuahua będzie potrzebował od jednej do dwóch filiżanek karmy dziennie. Jednak chihuahua odżywiający się karmą wysokiej jakości będzie potrzebował mniej posiłków niż zdrowy, ośmiokilogramowy pies.

 

Podobne