Samedino Chihuahua

Od lat zajmujemy się hodowlą psów Chihuahua. Nasze psy idealnie sprawdzą się na wystawy psów, wszystkie mają rodowody i sprawdzonych, przebadanych rodziców.

Czy pies chihuahua jest agresywny?

Czy pies chihuahua jest agresywny?

Jeśli masz psa rasy chihuahua, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy Twój nowy pupil jest agresywny. Istnieją cztery główne rodzaje agresji: Terytorialna, Nieprzewidywalna i Umiarkowana. Przyjrzyjmy się każdemu z nich po kolei. Który z nich jest najbardziej prawdopodobny w przypadku Twojego psa? Jak możesz sprawdzić, czy Twój Chihuahua ma agresywny temperament?

Umiarkowany

Większość psów rasy Chihuahua nie jest agresywna, ale wykazuje oznaki agresji. Chociaż większość tych psów nie jest agresywna, jeśli są agresywne, mogą łatwo przejąć kontrolę nad domem lub nawet wzbudzić strach w człowieku. Psy te mogą warczeć, kąsać lub gryźć, co może doprowadzić do rozlewu krwi. Nie jest to często spotykana rasa, ale większość chihuahua jest uważana za umiarkowanie agresywne.

Poważne

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrozumieć na temat agresji psów rasy Chihuahua i tego, jak ją powstrzymać, jest powód, dla którego jest ona taka zła. Agresja między psami jest nie tylko przykra dla ich rodziców, ale także dla samych psów. Większość psich agresji to walka o dominującą pozycję w „stadzie” i chęć zwrócenia na siebie uwagi przywódcy.

Nieprzewidywalne

Chociaż psy rasy chihuahua są nieprzewidywalne, nie są agresywne. Chronią swoich właścicieli i często wykazują agresywne zachowania w stosunku do innych psów i obcych. Potrafią jednak być figlarne, kiedy są same w domu i lubią stymulację umysłową. Jeśli masz dzieci, należy je uczyć mowy ciała, aby nie myliły agresji z uczuciem. Jeśli pies staje się agresywny, należy zasięgnąć porady lekarza weterynarii lub behawiorysty.

Terytorialny

Czy pies rasy chihuahuan jest terytorialny? Odpowiedź na to pytanie brzmi „tak”. W rzeczywistości zachowania terytorialne są powszechną cechą u tej rasy. Szczekanie tej rasy ma zazwyczaj na celu zastraszenie obcych lub zaalarmowanie innych członków stada. Niemniej jednak, to agresywne ostrzeżenie może szybko przerodzić się w atak lub ugryzienie. Taka agresja może być niebezpieczna zarówno dla właścicieli, jak i dla gości.

Przeczytaj:  Podobne rasy do psa chihuahua

Dominacja

Dominacja u psa rasy Chihuahua może objawiać się na wiele różnych sposobów. Dominacja może być oczywista lub niewidoczna dla ludzkiego właściciela, a potrzeba czasu, aby pies stał się dominującym zwierzęciem. Podczas gdy niektóre psy wykazują zewnętrzne oznaki dominacji, inne mogą być bardziej subtelne i nie muszą się nawet zachowywać ani warczeć. Chociaż dominacja nie zawsze jest destrukcyjna, pies, który jest dominujący, może warczeć lub ugryźć.

Lęk przed obcymi

Jeśli kiedykolwiek widziałeś nieśmiałego lub bojaźliwego psa, prawdopodobnie zauważyłeś, że niezbyt dobrze reaguje on na obcych. Choć może się to wydawać prostym problemem, ważne jest, aby przyjrzeć się bliżej przeszłości Twojego psa. Wiele zwierząt domowych cierpi na lęk przed obcymi z powodu znęcania się nad nimi, które często jest jego przyczyną. Kiedy psy są maltretowane, przełączają się w tryb „walcz lub uciekaj”, a ich hormony nakazują im ucieczkę. Niestety, niektóre psy tkwią w tym stanie i nie mogą uciec.

Odwracanie uwagi

Dobrym sposobem, aby pomóc psu rasy chihuahua w skupieniu się, jest odwrócenie jego uwagi za pomocą rzeczy, które lubi. Podczas gdy jedzenie kota w puszce o smaku ryby jest czynnikiem rozpraszającym o niskim poziomie, odwiedzający go gość może być czynnikiem rozpraszającym o wysokim poziomie. Możesz przyciągnąć uwagę psa, oferując mu smakołyk. Jeżeli pies nie reaguje na Twoją uwagę, spróbuj odwrócić jego uwagę smakołykami od innych psów.

Szkolenie

Istnieje wiele powodów, dla których pies rasy Chihuahua może ugryźć, w tym ludzi lub inne zwierzęta. Wiele psów, w tym Chihuahua, wykształca zachowania agresywne w odpowiedzi na nowe sytuacje i ludzi. Wizyty weterynaryjne są często celem agresji. Ponieważ Chihuahua boją się nieznanych sytuacji i ludzi, często warczą i gryzą podczas pierwszej wizyty u weterynarza. Takie zachowanie może świadczyć o istnieniu choroby podstawowej.

Podobne