Samedino Chihuahua

Od lat zajmujemy się hodowlą psów Chihuahua. Nasze psy idealnie sprawdzą się na wystawy psów, wszystkie mają rodowody i sprawdzonych, przebadanych rodziców.

Jak uczyć zachowania psa chihuahua

Jak uczyć zachowania psa chihuahua

W tym artykule omówimy, jak szkolić psa rasy chihuahua, stosując pozytywne metody szkolenia, syndrom małego psa i kontrolę nad smyczą. Omówimy także znaczenie szkolenia psa w klatce i jego bezpieczeństwa, ucząc się, jak zapobiegać wypadkom i rozpraszaniu uwagi. Zaczynajmy! Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci w szkoleniu! A do tego czasu, miłego szkolenia!

Pozytywne podejście do szkolenia chihuahua

Jednym z najlepszych sposobów szkolenia Chihuahua jest pozytywne podejście do zachowania psa. Ta rasa małych psów znana jest z tego, że jest urocza i uwielbia uwagę. Używanie jednowyrazowych komend i nieco innego tonu głosu podczas szkolenia pomoże Twojemu psu nauczyć się odróżniać pracę od zabawy. Zawsze, gdy to możliwe, nagradzaj psa za dobre zachowanie. W ten sposób pies nauczy się kojarzyć pozytywne zachowanie z pochwałą i uczuciem.

Rozproszenia uwagi

Kiedy uczysz swojego psa rasy chihuahua nowego zachowania, bardzo ważne dla jego rozwoju jest odwracanie uwagi. Pies, który Cię ignoruje, ćwiczy w ten sposób ignorowanie innych ludzi. Z drugiej strony pies, który się koncentruje, w końcu nauczy się przedkładać ludzi nad rzeczy. Istnieje kilka sposobów na wykorzystanie elementów odwracających uwagę w szkoleniu psa. Oto kilka z nich:

Kontrola smyczy

Jednym z najskuteczniejszych sposobów nauczenia chihuahua zachowania na smyczy jest nagradzanie go za prawidłowe zachowanie. Spacerowanie z psem na smyczy pomaga mu zrozumieć, że to Ty sprawujesz kontrolę i ułatwia Ci życie. Kontrola smyczy może pomóc Ci zapobiec ciągnięciu lub zatrzymywaniu się Twojego Chihuahua, kiedy jest rozproszony, lub owijaniu się wokół Twoich nóg, kiedy się boi.

Syndrom małego psa

Jedną z pierwszych rzeczy, jakie musisz zrobić podczas szkolenia swojego chihuahua, jest zabranie go do łazienki w wyznaczonym miejscu. Jeśli odda mocz we właściwym miejscu, możesz nagrodzić go smakołykami. Pomoże to Twojemu szczeniakowi skojarzyć miejsce załatwiania się z czynnością. W końcu Twój Chihuahua przestanie korzystać z tego miejsca.

Przeczytaj:  Jak długo żyje pies chihuahua?

Pilnowanie chihuahua

Obserwowanie zachowania psa rasy chihuahua jest niezwykle ważne. Choć możliwe jest, że wiercący się pies Chihuahua wskakuje Ci w ramiona i wydaje się zadowolony, to takie zachowanie może również wskazywać, że coś jest nie tak. Należy pamiętać, że nawet jeśli Twój pies rasy chihuahua wygląda na szczęśliwego i zadowolonego, gdy jest w Twoich ramionach, nadal może być narażony na złamanie nogi lub wstrząs mózgu, jeśli spadnie z dużej wysokości.

Podobne