Samedino Chihuahua

Od lat zajmujemy się hodowlą psów Chihuahua. Nasze psy idealnie sprawdzą się na wystawy psów, wszystkie mają rodowody i sprawdzonych, przebadanych rodziców.

Podobne rasy do psa chihuahua

Podobne rasy do psa chihuahua

 

Istnieje wiele psów o podobnych cechach, a Chihuahua i Teriery Szkockie mogą być najlepszymi przyjaciółmi. Ta krzyżówka ma także charakterystyczny szczek! Pinczery miniaturowe są również bardzo podobne do chihuahua, więc stanowią naturalną parę. Z kolei Yorkshire Terrier to doskonały wybór dla psów-zabawek. Chorkie, czyli Yorkshire Terrier, przypomina mi psa rasy chihuahua!

Typowa osobowość chihuahua

Typowa osobowość chihuahua jest nieco powściągliwa w stosunku do obcych. Może też nadmiernie szczekać i wykazywać agresję, jeśli jest przestraszony. Uwielbiają bawić się z właścicielami i cieszyć się stymulacją umysłową. Mogą być nieco bojaźliwe w stosunku do obcych, jeśli miały z nimi styczność jako szczenięta. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia zachowań agresywnych, należy jak najwcześniej socjalizować psa.

Cechy charakterystyczne

Chihuahua jest jedną z najmniejszych ras psów na świecie. Pochodzi ze stanu Chihuahua, znajdującego się w Meksyku. Jego wielkość sprawia, że idealnie nadaje się do małych przestrzeni, ale jego osobowość jest również bardzo wyrazista. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym uroczym małym piesku! Oto niektóre z jego najbardziej charakterystycznych cech:

Zdrowie

Pies rasy chihuahua jest podatny na wiele problemów zdrowotnych. Choć większość z nich jest trudna do zauważenia, psy te mogą zapadać na wiele typowych chorób. Niektóre z nich to zwichnięcie rzepki i zaburzenia tchawicy. Inne często występujące problemy to alergia pokarmowa i zapalenie gruczołów odbytowych. Jeśli u psa wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Pielęgnacja

Pies rasy chihuahua to mała rasa, która ma wiele problemów zdrowotnych. Chociaż niektóre z powszechnych chorób mogą dotyczyć tej rasy, niektóre z jej objawów są wyjątkowe. Psy rasy chihuahua są często podatne na problemy stomatologiczne i różne schorzenia neurologiczne. Należą do nich dystocja, wnętrostwo i malformacja Chiari. Niektóre z tych chorób są bolesne, a właściwa diagnoza jest niezbędna, aby zapobiec poważnym uszkodzeniom u psa.

Przeczytaj:  Czy chihuahua szara lubi zimę?

Cena

Pierwszy rok życia chihuahua będzie Cię kosztował od 375 do 2 420 dolarów, ale później możesz się spodziewać wydatków rzędu 800-1 100 dolarów rocznie. Cena szczeniaka również może być wysoka – od 450 do 1300 dolarów. Kwota ta nie obejmuje dodatkowych wydatków, takich jak karma, szkolenie czy wizyty u weterynarza.

Podobne