Samedino Chihuahua

Od lat zajmujemy się hodowlą psów Chihuahua. Nasze psy idealnie sprawdzą się na wystawy psów, wszystkie mają rodowody i sprawdzonych, przebadanych rodziców.

Jakie szczepienia powinien mieć pies chihuahua

Jakie szczepienia powinien mieć pies chihuahua

Przed wprowadzeniem nowego psa do domu należy omówić różne szczepienia, których pies potrzebuje. Na przykład szczepionka 5 w 1 ochroni Twojego psa przed leptospirozą, parwowirozą i adenowirusem. Powinieneś także dowiedzieć się, czy Twój Chihuahua będzie potrzebował szczepień przypominających co roku czy co trzy lata. Lekarz weterynarii może zalecić harmonogram, który będzie najlepiej odpowiadał potrzebom Twojego psa.

Szczepionka 5 w 1 chroni przed adenowirusem, leptospirozą i parwowirusem

Szczepionka Chihuahua 5 w jednym chroni przed adenowirusem, parwowirusem, leptospirozą, kaszlem adenowirusowym i nosówką psów. Aby zapobiec skutkom ubocznym, należy odczekać co najmniej 2 tygodnie po podaniu szczepionki Chihuahua 5-in-one. Szczepionka jest silnie działająca, dlatego może powodować u Twojego psa ślinotok przez kilka godzin po podaniu. Jeśli stan Twojego psa nie jest dobry, powinieneś go uważnie obserwować i pozwolić mu odpocząć przez co najmniej 30 minut po szczepieniu. Należy pamiętać, że szczepienia dorosłych rozpoczynają się rok po szczepieniach szczeniąt.

DA2PP

Szczepionki DA2PP i DHPP dla chihuahua są skuteczne w zwalczaniu niektórych chorób zakaźnych, choć nie zawsze zapobiegają tej samej chorobie. Szczepionka DHPP jest zwykle podawana podskórnie, podczas gdy szczepionka DA2PP jest podawana drogą iniekcji. DA2PP to skrót od „dihydrodiphtheria toxoplasmosis”, co oznacza, że zawiera ona niewielką ilość wirusa, ale nie wystarczającą do wywołania choroby.

Litery na etykietach szczepionek różnią się w zależności od firmy. Pierwsza litera jest zwykle skrótem od adenowirusa typu 2 (A2VP). Pozostałe litery mogą oznaczać parainfluenzę, parwowirusa lub bordetellę. Czasami w szczepionce DAP pomija się parainfluenzę. Bordetella jest również zawarta w szczepionce DHPP. Jednak litery te mogą się różnić, ponieważ firmy produkujące szczepionki są zobowiązane do uzyskania zgody USDA na ich stosowanie.

Przeczytaj:  Chihuahua długowłosa czarna - opis rasy

Szczepionki DA2PP dla psów rasy chihuahua stanowią niezbędny element rutynowego programu szczepień. Są one uznawane za szczepionki podstawowe przez Amerykańskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii (AVMA). Chociaż wielu lekarzy weterynarii zaleca szczepienie przypominające przeciwko nosówce co trzy lata, niektóre psy są niedostatecznie zaszczepione lub nie są zaszczepione. Jeśli przyprowadzisz swojego psa do Dogtopii na szczepienie, pamiętaj, aby postępować zgodnie z poniższym schematem.

Istnieje dyskusja pomiędzy szczepieniami DA2PP i DHPP dla chihuahua. Szczepionka DHPP chroni przed parwowirusem, chorobą, która może powodować gorączkę, senność, wymioty, krew w stolcu i uporczywą utratę płynów. Parwowiroza rozprzestrzenia się poprzez kontakt z innymi psami, odchodami lub osobami, które miały do czynienia z zanieczyszczonymi psimi odchodami. Choroba ta jest często śmiertelna u szczeniąt i psów nieszczepionych.

 

Podobne