Samedino Chihuahua

Od lat zajmujemy się hodowlą psów Chihuahua. Nasze psy idealnie sprawdzą się na wystawy psów, wszystkie mają rodowody i sprawdzonych, przebadanych rodziców.

Jak długo żyje pies chihuahua?

Jak długo żyje pies chihuahua?

Uniwersytet w Georgii przeprowadził niedawno badania, w których obserwowano ponad 70 000 psów, z podziałem na wiek i rasę. Wyniki wykazały, że najczęstszą przyczyną śmierci psów rasy chihuahua były choroby układu krążenia, które stanowiły 18,5% wszystkich zgonów. Jest to szczególnie niepokojące w przypadku psów seniorów, ponieważ u starszych psów często występuje niewydolność serca. Z tego powodu ważne jest, aby przed zakupem psa dowiedzieć się więcej o przewidywanej długości życia tej rasy.

Objawy choroby zastawek serca u chihuahua

Szmery w klatce piersiowej psa mogą być jedną z pierwszych oznak choroby zastawek serca, ale objawy mogą się różnić w zależności od przypadku. Szmery w klatce piersiowej są zazwyczaj pierwszym sygnałem, że Twój pies może cierpieć na zastawkową chorobę serca. Oprócz szmerów, pies może wykazywać objawy niewydolności serca, takie jak zmniejszona tolerancja wysiłku fizycznego, kaszel i uczucie rozdęcia brzucha. W miarę postępu choroby objawy mogą się pogarszać, w tym może dojść do rozerwania struktur zastawkowych i zapadnięcia się komory serca.

Oprócz szmerów w sercu, u psa mogą występować inne objawy niewydolności serca, takie jak powiększenie serca i wysokie ciśnienie krwi. Chociaż objawy te są zazwyczaj niegroźne, nie należy ich ignorować i jak najszybciej zabrać zwierzę do lekarza weterynarii. Wcześniejsze rozpoznanie może zapobiec rozwojowi choroby w poważniejsze schorzenie, ograniczając liczbę wizyt na pogotowiu. Twój pies powinien również regularnie przechodzić badania kontrolne w celu monitorowania stanu serca.

Objawy choroby zwyrodnieniowej stawów u chihuahua

Twój pies rasy chihuahua może wykazywać objawy choroby zwyrodnieniowej stawów, ale nie musi to oznaczać, że na nią cierpi. Niektóre rasy są bardziej podatne na ten problem niż inne. Podobnie jak w przypadku ludzi, najlepszym rozwiązaniem jest zdobycie wiedzy na temat różnych rodzajów zapalenia stawów i ich przyczyn. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twój Chihuahua jest dotknięty tą chorobą, możesz skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Przeczytaj:  Dobieranie szelek dla chihuahua

Najczęstszą przyczyną choroby zwyrodnieniowej stawów jest uszkodzenie więzadła krzyżowego w kolanie, szyi i palcach. W miarę zużywania się chrząstki stawowej dochodzi do nieprawidłowego ścierania się stawu. W miarę postępu choroby tworzą się ostrogi kostne. Te narośla kostne nie zastępują amortyzującej chrząstki i mogą powodować przewlekły ból u Twojego zwierzęcia. Choroba zwyrodnieniowa stawów u psów rasy chihuahua może powodować kulawiznę, sztywność i obniżenie poziomu energii.

Oczekiwana długość życia chihuahua

Oczekiwana długość życia psa rasy chihuahua waha się od 14 do 18 lat, przy czym samice żyją zwykle dłużej niż samce. Są one również znacznie mniejsze niż psy ras średnich i dużych, których średnia długość życia wynosi około 10-13 lat. Prawda jest jednak taka, że na długość życia psa wpływa wiele czynników, w tym jego wielkość i płeć.

Choroby układu sercowo-naczyniowego należą do najczęstszych przyczyn śmierci psów rasy chihuahua. Problemy z zastawkami serca i arytmia mogą powodować znaczne uszkodzenia serca tych psów. Podczas gdy wiele osób myli niewydolność serca lub inne problemy kardiologiczne z podeszłym wiekiem, choroby te mogą z czasem zabić psa rasy chihuahua. Inną częstą przyczyną śmierci psów rasy chihuahua jest nosówka, choroba atakująca centralny układ nerwowy, mózg i rdzeń kręgowy.

Podobne