Samedino Chihuahua

Od lat zajmujemy się hodowlą psów Chihuahua. Nasze psy idealnie sprawdzą się na wystawy psów, wszystkie mają rodowody i sprawdzonych, przebadanych rodziców.

Hodowla chihuahua – gdzie szukać?

Hodowla chihuahua – gdzie szukać?

Zastanawiasz się nad kupnem Chihuahua? Jest wiele rzeczy do rozważenia, od znalezienia hodowcy do określenia wielkości miotu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Dowiesz się także, czego możesz oczekiwać od swojego nowego psa – od typowej wielkości miotu po problemy zdrowotne. Oczywiście dowiesz się też, jak dbać o swojego nowego pupila, gdy już się pojawi.

Hodowcy

Jest wielu hodowców chihuahua, ale jak wygląda prawidłowa metoda hodowli? Hodowcy chihuahua muszą mieć jasno określone cele. Często szukają psów o niezwykłych cechach. Rasa ta jest również ceniona za przywiązanie do swoich właścicieli. Chihuahua są doskonałymi psami rodzinnymi i dobrze przystosowują się do środowiska miejskiego. Mogą żyć nawet do 15 lat.

Średnia wielkość miotu

Średnia wielkość miotu chihuahua to trzy szczeniaki. Te małe psy zazwyczaj zachodzą w ciążę w wieku sześciu miesięcy i rodzą miot liczący od dwóch do trzech szczeniąt. Ciąża z dużym miotem może skutkować problemami zdrowotnymi w postaci szczeniąt z wadami wrodzonymi lub niedowagą. Ważne jest, aby przed narodzinami miotu skonsultować się z lekarzem weterynarii w celu upewnienia się, że szczenię jest zdrowe.

Problemy zdrowotne

Hodując chihuahua, trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Istnieje kilka problemów zdrowotnych, które mogą wystąpić u chihuahuy, w tym dystocja, wnętrostwo i malformacja Chiariego. Problemy te mogą utrudnić poród szczeniąt, a Ty będziesz musiał uważnie obserwować swojego pupila. Na szczęście lekarz weterynarii jest łatwym sposobem na zdiagnozowanie wszelkich problemów zdrowotnych i ich leczenie.

Zdobycie psa

Znalezienie renomowanego hodowcy może być trudne. Chihuahua mogą być drogie, więc musisz się dowiedzieć, czy stać Cię na zakup jednego psa. Poszukaj hodowcy, który ma trzy lub więcej szczeniąt. Hodowcy zwykle zaniżają wagę sprzedawanych szczeniąt, więc upewnij się, że sprawdzasz świadectwa zdrowia i dokumenty weterynaryjne.
Wybór hodowcy

Przeczytaj:  Czy można wystawiać psa chihuahua na wystawach psów?

Wybierając hodowcę dla psa rasy Chihuahua, upewnij się, skąd pochodzi pies. Chociaż pochodzenie chihuahua nie jest znane, uważa się, że jest to pies z Ameryki Południowej lub Środkowej. Jednak hodowca zawsze stara się znaleźć kochający dom dla swoich szczeniąt. Należy pamiętać, że chihuahuy mają duże osobowości i potrzebują dużo uwagi. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary wymagają tyle samo uwagi, co psy większych ras.

Podobne