Samedino Chihuahua

Od lat zajmujemy się hodowlą psów Chihuahua. Nasze psy idealnie sprawdzą się na wystawy psów, wszystkie mają rodowody i sprawdzonych, przebadanych rodziców.

Czy pies chihuahua lubi biegać?

Czy pies chihuahua lubi biegać?

Jeśli niedawno adoptowałeś psa rasy chihuahua, prawdopodobnie zastanawiasz się: Czy pies rasy chihuahua lubi chodzić i biegać? Ty też możesz z nim pobiegać! Zanim jednak zaczniesz, powinieneś wiedzieć, czego dokładnie możesz się spodziewać po tej rasie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Nie jest niczym niezwykłym, że psy Chihuahua uciekają, jeśli są źle traktowane przez swoich właścicieli. Jednak większość właścicieli nie traktuje swoich zwierząt celowo. Dlatego najlepiej zachęcać psa do biegania, chwaląc go i nagradzając.

Czy można biegać z chihuahua?

Można biegać z psem rasy chihuahua, ale należy to robić z umiarem. Psy te nie zostały wyhodowane do polowań, więc brakuje im wytrzymałości do biegania na długich dystansach. Lepszym wyborem do biegania z chihuahua będzie bokser. Będziesz musiał przyzwyczaić psa do biegania, a potem będziesz mógł cieszyć się przyjemnymi doświadczeniami z biegania z nim.

Możesz zacząć powoli i stopniowo zwiększać dystans. Chihuahua to rasa, która uwielbia ćwiczenia fizyczne i uwielbia biegać. Ich krótkie nogi mogą jednak utrudniać im dotrzymanie Ci kroku. Pamiętaj, aby zawsze słuchać sygnałów psa i nie przekraczać jego możliwości. Eksperci zalecają, aby nie ćwiczyć psa na dystansie dłuższym niż dwie mile na raz. Jednak starsze psy radzą sobie z krótszymi dystansami.

Czy można chodzić z chihuahua na długie dystanse?

Chociaż spacery to najlepsze ćwiczenie dla chihuahua, musisz zachować dystans w stosunku do psa. Chihuahua są zwierzętami stadnymi i muszą przebywać wśród innych psów, aby uzyskać odpowiednią socjalizację. Chihuahua muszą się bawić i mieć dużo okazji do biegania. Spacery są doskonałym sposobem na zapewnienie im tych możliwości.

Rasa Chihuahua potrzebuje odpowiedniej ilości ruchu, aby pozostać zdrową i szczęśliwą. O ile duże psy są znane z aktywności, o tyle małe nie. Powinieneś zaplanować swoją codzienną rutynę wokół potrzeb Twojego Chihuahua w zakresie ruchu. Unikaj siedzenia z praniem lub innymi obowiązkami, abyś mógł spędzać czas ze swoim psem. Regularne ćwiczenia wzmocnią mięśnie i kości psa oraz zapewnią mu dobre zdrowie na długi czas.

Przeczytaj:  Skąd pochodzi pies chihuahua długowłosa?

Czy można uprawiać jogging z chihuahua?

Chociaż chihuahua uwielbiają jogging, powinieneś być świadomy ich ograniczeń. Ich krótkie nogi nie pozwalają im biegać z taką samą prędkością jak Ty. Muszą też odpoczywać po dłuższym wysiłku. Ponadto należy pamiętać, że chihuahua nie jest tak zwinny jak większy pies, więc powinieneś zacząć powoli i przejść do pełnego maratonu.

Jeśli zastanawiasz się: „Czy można uprawiać jogging z psem rasy Chihuahua?”, pamiętaj, że psy tej rasy powinny być wyprowadzane na spacer co najmniej 30 minut dziennie. Jogging to doskonały sposób, aby utrzymać zarówno Ciebie, jak i Twojego pupila w świetnej formie. Korzyści płynące z biegania z psem wykraczają poza Twoje zdrowie fizyczne. Zmniejszają one depresję i niepokój oraz pomagają budować serce psa.

 

Podobne