Samedino Chihuahua

Od lat zajmujemy się hodowlą psów Chihuahua. Nasze psy idealnie sprawdzą się na wystawy psów, wszystkie mają rodowody i sprawdzonych, przebadanych rodziców.

Chihuahua długowłosa czarna – opis rasy

Chihuahua długowłosa czarna – opis rasy

Jeśli szukasz wesołego, energicznego psa, to chihuahua długowłosy czarny może być właśnie dla Ciebie. Rasa ta komunikuje się poprzez szczekanie, jest ciekawskim odkrywcą i jest podatna na problemy z sercem. W tym opisie rasy przyjrzymy się niektórym cechom tego psa, w tym jego osobowości i wymaganiom dotyczącym szkolenia.

Chihuahua długowłosy czarny jest psem kochającym zabawę

Chihuahua długowłosy to rasa, która świetnie wygląda w każdym wystroju domu. Ta uwielbiająca zabawę rasa jest lojalna, kochana i opiekuńcza. Chihuahuas lubią spędzać jak najwięcej czasu na kolanach swoich właścicieli. Często są szczęśliwe tylko wtedy, gdy właściciel jest w pobliżu, ale mają też skłonność do lęku separacyjnego.

Komunikuje się poprzez szczekanie

Chihuahua longhairy black komunikuje się poprzez szczekanie, ale musisz uważać, aby nie wzmacniać tego zachowania. Jeśli nagrodzisz swojego Chihuahua smakołykami, będzie on nadal szczekał, aby zwrócić na siebie uwagę. Jeśli znalazłeś się w sytuacji, w której Twój Chihuahua ciągle szczeka, rozważ wyszkolenie psa, aby ignorował to zachowanie. Może to zająć kilka dni lub lat, w zależności od jego osobowości.

Jest ciekawskim odkrywcą

Długowłosy pies rasy Chihuahua jest odkrywcą i ciekawskim stworzeniem, które lubi towarzystwo człowieka. Jest to pies bardzo inteligentny i ciekawski. Jak wszystkie Chihuahuas, ta rasa ma wiele dziwactw i cech osobowości. Uwielbiają się bawić, odkrywać i uczyć. Potrafią jednak być bardzo przywiązane. Jeśli nie masz czasu, aby poświęcić im uwagę, rozważ zakup szczeniaka rasy Pug, z którym mógłbyś się bawić.

Jest podatny na problemy z sercem

Długowłosa rasa Chihuahua może cierpieć na kilka problemów z sercem, w tym wrodzonych i nabytych. Gdy zastawki serca stają się słabe, krew może przeciekać wokół nich, obciążając serce. Objawami tego schorzenia są szmery w sercu i zewnętrzne oznaki problemów z sercem. Twoje zwierzę będzie wymagało regularnych badań w celu zdiagnozowania choroby serca.

Przeczytaj:  Gdzie kupić torbę dla psa chihuahua?

Ma piękne umaszczenie

Chihuahua to niezwykle pręgowana rasa o pięknie wzorzystej sierści i pięknym umaszczeniu. Pierwotna rasa została odkryta w Chihuahua w Meksyku w latach 50. XIX wieku przez amerykańskich podróżników. Te małe pieski szybko zyskały popularność i zostały po raz pierwszy zarejestrowane w Amerykańskim Związku Kynologicznym w 1904 roku. Odmiana krótkowłosa jest rzadka i prawdopodobnie została wyhodowana z Papillonów.

Ma miękką sierść

Umaszczenie chihuahua jest płowe lub brązowe, a jego intensywność może być bardzo różna. Dzieli się je na dwa typy umaszczenia: krótkowłose i długowłose. Płowego Chihuahua często określa się mianem „małego żółtego pieska”. Jego miękka, jedwabista sierść jest niezwykle luksusowa, co sprawia, że jest wspaniałym zwierzęciem dla wielu rodzin.

Podobne